Olumsuz İçerik Kaldırma

Anasayfa » Olumsuz İçerik Kaldırma
Olumsuz İçerik Kaldırma2018-08-07T17:43:58+00:00

Olumsuz içerik kaldırma günümüzde artan sosyal medya ve internet kullanımı ile gerekli bir hale gelmiştir. E-koruma.net; şahsınıza veya markanıza yönelik çıkan olumsuz içeriklerin kaldırılması için gerekli taramaları yaptıktan sonra hukuki işlemleri başlatmaktadır.

Olumsuz İçerik Kaldırma İşlemleri Neden Önemlidir?

Olumsuz İçerik Kaldırma işlemleri yapılmadığı zaman birçok kişi, kuruluş ve markanın zarar gördüğü bilinmektedir. Özellikle bu tür içerikler zamanla itibarınızı zedeleyecek ve ileriki yaşamanızda sizlere karşı önyargılı olunmasına neden olacaktır. Bu yüzden uzun sürelerde oluşan bireysel ve kurumsal itibarınız zedelenecektir. Bu gibi durumlar ise kişi veya kuruluşların isimlerinin anılmamasına ve yapacağı işlerin azalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden asılsız haber, kötü haber ve olumsuz içerik kaldırma işlemlerinin yapılması oldukça önemlidir.

Olumsuz içerik kaldırma İşlemlerinin faydaları

  • İşlemler kişilerin uzun sürelerde oluşan itibarını korumalarını sağlamaktadır.
  • İşlemler markalar hakkında çıkan asılsız haberlerin marka itibarını zedelemesini engellemektedir.
  • İşlemler doğru bir şekilde tamamlandığı zaman kişilerin kazanç oranları bu asılsız haberlerden etkilenmeyecektir.

Olumsuz İçerik Kaldırma İşlemlerinde E-koruma.Net Neler Yapar?

Olumsuz İçerik Kaldırma taleplerinize yönelik gerekli incelemeleri sağlar sağlar ve gerekli başvuruları gerçekleştirir.

  • Hakkınızda asılsız haberler mi çıkıyor ?
  • Yanlış haber ve karalamalarla şirketinizin değerimi düşürülüyor ?
  • Sosyal medya hesaplarınızdan biri mi çalındı ?
  • Logonuzu izinsiz kullanan siteler mi var ?
  • Telif hakkımı ihlal eden içerikleri nasıl kaldırabilirim ?

Soruları kafanızı bulandırıyorsa E-koruma iletişime geçmeniz yeterli. E-koruma olumsuz içerik kaldırma işlemlerini günlük olarak tarama ve takip işlemleri sonucunda gerçekleştirmekte ve verilen hizmet olumsuzluğun bulunduğu mecraya göre değişiklik göstermektedir.

Bu gibi durumlarda e-koruma.net’in bilişim hukuku alanındaki bilgi ve tecrübesi ile hukuka uygunluğu denetlenerek itibarınızı zedeleyecek olan içerikleriniz tespit edilir ve yasal yollarla kaldırılır. İlgili içerikler sadece bulunduğu linkten değil arama motorlarından da en hızlı şekilde kaldırılır ve aynı durumun yaşanmaması için takibini sürekli yapar.

Dijital dünyada haberlerin çok hızlı yayılmasından ve bunların takibinin sürekli yapılması gerekliliğinden dolayı e-koruma.net sizin adınıza 7/24 içerik taraması yaparak itibarınızı zedeleyecek haberlerin yayılmasını engelleyecektir.

E-koruma.net’i FacebookTwitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.