Online İtibar Yönetimi İle Gelecek Tüm Saldırılara Karşı Önleminizi Alın

//Online İtibar Yönetimi İle Gelecek Tüm Saldırılara Karşı Önleminizi Alın

Online İtibar Yönetimi İle Gelecek Tüm Saldırılara Karşı Önleminizi Alın

Dijital dünyada atılan her adım itibarınızı olumlu ya da olumsuz yönde etkiler bu yüzden olabildiğince dikkatli hareket etmeniz gerekmektedir.

Yapabileceğiniz en ufak yanlış bir hareket oluşan bütün olumlu davranışlarınızı silebilir. Özellikle Dijital ortamda saniyeler çok önemlidir.  Kurumunuz tarafından yayınlanan tüm içerikler hedef kitlenize saniyeler içerisinde ulaşır. Fakat hakkınızda ortaya çıkan olumsuz bir içerik itibarınızın zedelenmesine sebep olmaktadır. Rakipleriniz tarafından bilinçli bir strateji ile hakkınızda olumsuz içerikler üretilmesi ve bu içeriklerin internet ortamında yayınlanması imajınızı bir anda sarsabilir.Bu tip durumlarda firmalar zarar görmemek için Online İtibar Yönetimi adı verilen koruma yöntemlerini devreye sokarak  dijital ortamda korunabilir.

Markanıza gelen her türlü zarar verici içerik çözüm üretmez iseniz daha büyük bir engel haline gelebilir. Markanız olası bir tehdit ile karşı karşıya kalmış demektir.

Online İtibar Yönetimi süreçlerinde, her firma kurumsal anlamda başarılı olmak ister, oluşan itibarlarını ve imajlarına zarar gelsin istemezler.

İtibar Yönetiminde dikkat edilmesi gereken nokta asılsız olan bu içeriklerin yayılmasını önlemektir. Bu konuda yetkili kişiler ile çalıştığınız takdirde bu gibi durumların üstesinden zarar görmeden gelebilirsiniz. Önlem aldığınız takdirde oluşan itibarınız korunmaya devam edecektir.  Her bilgi internet ortamında çok önemlidir. İnsanlar günümüzde doğru ya da yanlış bu bilgilere itibar ederek firmanız hakkınızda bir kanıya varır. Bu sebepten dolayı hakkınızda yazılanlara dikkat etmeli, sürekli takip etmelisiniz ve olumsuz içeriklere karşı önlem almanız gerekmektedir.

7/24 yapılan tarama takip sistemi ile hakkınızda oluşan tüm içeriklere anlık olarak ulaşabilirsiniz. Bu sayede asılsız veya itibarınızı zedeleyecek her türlü içeriğin kaldırılması daha hızlı ve doğru yöntemlerle yapılacaktır.

Her içeriğin ve her sosyal mecranın kendine özgü içerik yayınlamam ve kaldırma süreçleri vardır. Uzman ekipler tarafından tespit edilen aksiyon planları doğrultusunda içeriğin nasıl bir yöntemle kaldırılması gerektiğine karar verilir. İçerik yayınlama işlemi son derece basit ve tek bir tuşla yayılabilir. Fakat hakkınızda çıkmış olan haber veya içerikleri tek bir tuş ile kaldıramazsınız.

İçeriklerinizi önce tespit ve takip etmeli ardından yetkili uzmanlar tarafından aksiyon planına alınmalıdır.