İnternetten Olumsuz Haberlerinizi Kaldırıyoruz

//İnternetten Olumsuz Haberlerinizi Kaldırıyoruz

İnternetten Olumsuz Haberlerinizi Kaldırıyoruz

İnternet dünyasının büyümesi ile birlikte istenilen her türlü bilgiye saniyeler içerisinde ulaşılır durumdayız. Bu durum her ne kadar tüm alanlarda bize çeşitli kolaylıklar sağlasa da hakkınızda çıkmış olan olumsuz haberler hem iş hayatınızı hem de itibarınızı doğrudan etkilemektedir. Bunun yanı sıra dolandırıcılık, istismarlar, siber zorbalar da dijital dünyanın karanlık yüzü olarak karşımıza çıkıyor. İnternet ortamında dikkatli olunmaz ise bu gibi durumların içinde bir anda olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra rakipleriniz veya size dijital dünyada zarar vermek isteyen kişi veya kurumlar çamur at izi kalsın yöntemini kullanarak itibarınızı zedeleyebilmektedir. Hakkınızda yayınlanan tüm olumsuz haberler kişilerin sizin hakkınızda bilgi almak istemesi sonucunda karşılarına yayınlanan tüm kanallardan tarafından saniyeler içinde çıkmaktadır.

Durum böyle olunca hem maddi hem de manevi olarak büyük zararlar görebiliyorsunuz.

Peki, olumsuz haberlerim veya benden izinsiz yayınlanan içerikler için neler yapabilirim?

Sadece hakkınızda çıkan olumsuz haberler değil İzinsiz paylaşılan her fotoğrafınız, hakkınızda yazılan her yazı için şikâyetçi olabilirsiniz ve bu durumun yayılmasını önleyebilirsiniz.

Bu tip durumların önüne geçmek için yetkili kişilerden yardım almak bu süreçte size yardımcı olacaktır. Paylaşılan içerikler internet ortamından silinebilir ve erişime engellenebilir.

Olumsuz haberlerimi nasıl takip edebilirim?

İnternette hakkınızda çıkmış olan tüm haberlere ulaşmak için öncelikle tüm arama motorlarında ve sosyal mecralarda kendinizi isim ve soy isminizi yazarak aratmalısınız. Çıkacak sonuçları ve özellikle olumsuz olanlar hakkında işlem başlatabilmek için mutlaka işin uzmanlarına başvurmalısınız.

Uzmanlar sayesinde hakkınızda çıkan olumsuz haberlerin kaldırılması için gerekli aksiyon planları yapılacaktır.