İnternetten Haber Kaldırmak İçin Yapılacak İşlemler

//İnternetten Haber Kaldırmak İçin Yapılacak İşlemler

İnternetten Haber Kaldırmak İçin Yapılacak İşlemler

İnternetten haber kaldırma işlemi, internetin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte daha fazla gündeme gelmiştir. Kişi ve kurumlar internette markaları hakkında çıkmış olan haberlere önlem almaya başlamış ve yakın takibe almıştır.

Bu durum markaların online mecralardaki itibarını etkilerken, haksız rekabet ortamı yaratmaktadır. İnternette çıkan olumlu veya olumsuz haberleriniz saniyeler içerisinde kullanıcılara erişmekte ve marka algısı oluşmaktadır. Ayrıca bir haberin içeriğinin abartılı ve gerçek dışı olması çok sayıda yayın olduğundan milyonlarca kişiye konular abartılarak ulaşmaktadır.

İnternette ki bu yanlış, karalama kampanyaları için markalara özel çeşitli çalışmalar yapılmakta ve online takip sistemleri ile anlık çözümler alınmaktadır.

Bunun yanı sıra rakipleriniz veya size dijital dünyada zarar vermek isteyen kişi veya kurumlar çamur at izi kalsın yöntemini kullanarak itibarınızı zedeleyebilmektedir. Hakkınızda yayınlanan tüm olumsuz haberler kişilerin sizin hakkınızda bilgi almak istemesi sonucunda karşılarına yayınlanan tüm kanallardan tarafından saniyeler içinde çıkmaktadır.

Durum böyle olunca hem maddi hem de manevi olarak büyük zararlar görebiliyorsunuz.

Markanız hakkında çıkan olumsuz bir haber var ise ve internette ki haberlerinizi takip etmiyorsanız hızlı bir çözüme kavuşmaktan uzaktasınız demektir.

Sadece hakkınızda çıkan olumsuz haberler değil İzinsiz paylaşılan her fotoğrafınız, hakkınızda yazılan her yazı için şikâyetçi olabilirsiniz ve bu durumun yayılmasını önleyebilirsiniz.

Bu tip durumların önüne geçmek için yetkili kişilerden yardım almak bu süreçte size yardımcı olacaktır. Paylaşılan içerikler internet ortamından silinebilir ve erişime engellenebilir.

Google veya internetten olumsuz haberlerinizi kaldırdığınızda kaldırılan içeriğin arama motoru belleğinden de çıkarılması gerekmektedir.  İnternetten kaldırdınız haberleriniz için Google arama sonuçlarından da kaldırılması için ek bir işlem yapmazsanız gözükmeye devam edecektir.

İnternette hakkınızda çıkmış olan tüm haberlere ulaşmak için öncelikle tüm arama motorlarında ve sosyal mecralarda kendinizi isim ve soy isminizi yazarak aratmalısınız. Çıkacak sonuçları ve özellikle olumsuz olanlar hakkında işlem başlatabilmek için mutlaka işin uzmanlarına başvurmalısınız.

Uzmanlar sayesinde hakkınızda çıkan olumsuz haberlerin kaldırılması için gerekli aksiyon planları yapılacaktır.